Jak vytvořit fotogalerii ve WordPressu

V dnešním krátkém článku si ukážeme, jak vytvořit jednoduchou fotogalerii ve WordPressu, kterou můžete vložit do příspěvku nebo do stránky. Na pokročilejší fotogalerie existuje řada pluginů, ale tohle řešení je jednoduché a přímo zabudované ve WordPressu


Nastavte si kurzor tam, kde chcete galerii vložit a poté klikněte na tlačítko Mediální soubory

Pokud jste ještě žádné fotografie do WordPressu nenahráli, klikněte na Vložit soubor. Pokud už obrázky ve WordPressu máte, klikněte na Vytvořit galerii a vyberte obrázky, které chcete do galerie vložit. Obrázkům přidejte nadpisy a klikněte na Vytvořit galerii.

Můžete upravit pořadí obrázků. Ve volbě url odkazu můžete nastavit, zda bude možné obrázek zobrazit samostatně na vlastní stránce. Sloupce umožňují upravit rozložení fotogalerie. Obrázky se mohou zobrazovat v náhodném pořadí. Můžete si vybrat, jak velké se budou zobrazovat. Když budete s nastavením spokojeni, klikněte na Vložit galerii. Nastavení je možné později znovu upravit.

Jak se bude galerie v příspěvku zobrazovat, zjistíte po kliknutí na tlačítko Náhled. Až budete článek mít hotový, klikněte na tlačítko Publikovat.

Zde vidíte, jak se tato jednoduchá fotogalerie zobrazí v příspěvku. Pokročilejší galerie nabízí také slideshow z fotek a další možnosti. Toto je základní návod, jak upravit několik obrázků, tak aby se zobrazovaly uspořádaně v článku.

Obrázky jsou důležitou součástí každého webu a měli byste je vkládat do každého článku. Vytváří náladu, která podpoří obsah článku. Snadno tak oživíte a ilustrujete jeho obsah. Jeden obrázek dokáže často říct víc než tisíc slov


Vytváříte pro svůj web originální obrázky a nebo si je stahujete z fotobanky? Je pro vás důvěryhodnější a zajímavější web, kde autor vkládá své vlastní obrázky? 

Sledovat Martina Havelková:

martinahavelkova.cz

Baví mě tvořit krásné a funkční weby, na které se návštěvníci rádi vracejí, protože na nich našli to, co hledali. Díky mému kurzu WordPressu se to můžeš naučit i ty :)

Nejnovější příspěvky od

Komentáře

Odebírej můj newsletter

Líbí se ti obsah webu? Dostávej pravidelně upozornění na nové články, novinky o WordPressu a bonusový obsah do své schránky.   Získej Checklist: Tvorba webu ve WordPressu ještě dnes!
Holler Box