Proč vznikl Kurz WordPressu

Internet má dnes nezastupitelné místo v našich životech. Kdo není na internetu, jako by nebyl. A je jenom na nás, zda necháme ostatní, aby ovlivňovali to, co je o nás možné vyhledat a nebo začneme svůj virtuální obraz tvořit sami. Lidé dnes sice tráví více času na Facebooku a Youtubu než ve vyhledávačích, ale i tak se vyplatí mít svou prezentaci. Nikdy nevíte, kdo zrovna hledá to, co nabízíte. Můžete najít další spřízněné duše a stát se členem nějaké komunity.

Buď na internetu vidět

Občas to vypadá, že co Čech, to webdesigner. Názory na to, co je ale pěkné a co je hodnotný obsah se liší. Vyhledávače však nějaký design a někdy také informační hodnotu neberou v potaz. Vyhrává ten, kdo se v téhle konkurenční džungli dokáže přizpůsobit pravidlům hry. Není jednoduché objevit mezi vším tím balastem to, co je opravdu důležité. Těch pravidel je tolik, že je jednoduché se v nich ztratit.

Povedu tě krok za krokem

Protože se mi nepodařilo najít ucelený návod, jaký bych si představovala, rozhodla jsem se takový tutoriál vytvořit sama. Návodů na WordPress je na webu spousta. Jsou však v angličtině a to může být pro hodně lidí problém. Každý z nás si postupně najde svůj vlastní postup. Možná některé kroky vynecháte a jiné přidáte. Chtěla bych ale, abyste měli pevné základy, na kterých můžete stavět.

 

Staň se členem komunity

Doufám, že se budeme rozvíjet a zdokonalovat spolu. Moc bych si přála, kdyby ke stránkám přibila komunita lidí, kteří mají stejný zájem a mají si navzájem co sdělit. Občas mi připadá, že někteří lidé jsou na internetu dost arogantní a když něco nevíte, tak místo toho, aby vám poradili, tak z vás dělají blbce. Jenom proto, aby sami vypadali dobře. Tomu se chci vyhnout. Chci abyste se nebáli zeptat a nebáli se někomu poradit. Abyste se se světem podělili o svou práci. Protože se nic nezmění tím, že na to budeme jenom nadávat.

Začni hned

Kdybych s webem začínala, tak bych byla ráda, kdyby byly podobné stránky jako jsou tyto a proto se je budu snažit vytvořit. Protože nejsou blbí lidé a hloupé otázky, jen blbé návody. Doufám, že zde najdete to, co hledáte a můj kurz WordPressu vám pomůže dostat se o kousek blíž k vašemu cíli.

Nezačínejte až budete připravení. Začněte hned a ty správné otázky se budou pokládat i zodpovídat samy. Nečekejte až to bude perfektní, ale začněte hned a postupně svůj web vylepšujte. Tisíc mil dlouhá cesta začíná prvním krokem. A vy jste na té správné cestě ke svému novému webu.

Sledovat Martina Havelková:

martinahavelkova.cz

Baví mě tvořit krásné a funkční weby, na které se návštěvníci rádi vracejí, protože na nich našli to, co hledali. Díky mému kurzu WordPressu se to můžeš naučit i ty :)

Nejnovější příspěvky od

Komentáře

Odebírej můj newsletter

Líbí se ti obsah webu? Dostávej pravidelně upozornění na nové články, novinky o WordPressu a bonusový obsah do své schránky.   Získej Checklist: Tvorba webu ve WordPressu ještě dnes!
Holler Box