Jak vložit YouTube video a Google mapu na web

Dnes vám ukážu praktickou vychytávku, kterou při tvorbě stránek nejednou využijete. Naučím vás vkládat na web YouTube videa a Google Mapy. Tento postup použijete ale i při vkládání dalších externích prvků. Jak jsem psala v minulém článku, obrázky můžou výrazně podpořit textový obsah článku. Obrázky ale nejsou jediným multimédiem, které můžete na web vložit. Oblíbenost videí raketově stoupá a YouTube nabývá na významu nejen jako zábava, ale také jako vyhledávač.

 

Vložení obsahu z jiného webu 

Obsah z jiné stránky můžete na svůj web vložit pomocí plovoucího rámu (iframe). Proto je potřeba nejprve zjistit kód, který pak můžete do stránky vložit.

Kód pro vložení YouTube videa

Na YouTube.com iframe kód zjistíte tak, že kliknete na tlačítko Sdílet.

Zobrazí se vám URL adresa. Tu sice můžete vložit jako odkaz na svůj web, ale my chceme mít na svém webu celé video. Proto klikněte na tlačítko Vložit.

Nyní se vám zobrazil kód, který si zkopírujte (ctrl+c). Můžete si vybrat další volby pro video, jako je zobrazení návrhu podobných videí po přehrání videa atd.

Kód pro vložení Google mapy

Na webu Google mapy vyhledáte adresu, kterou chcete na webu zobrazit. Poté kliknete na tlačítko Sdílet.

Opět se vám nejdříve zobrazí URL adresa pro sdílení. Vy ale kliknete na záložku Vložení mapy. Můžete si vybrat velikost mapy, kterou chcete na web vložit. Zkopírujte si (ctrl+c) tento kód.

Vložení iframe do webu

Na místě, kde chcete zvolený obsah vložit doporučuji napsat libovolný text. V tomto případě například "mapa". Protože pokud máte delší článek, bude se vám v kódu hůře hledat místo, kam jste chtěli obsah vložit.

Poté přepněte na záložku HTML.

V textu najděte vámi vložené slovo "mapa" a vložte (ctrl+v) místo něj kód, který jste si předtím zkopírovali.

Když přepnete opět do záložky Editor, zobrazí se vám vložená mapa. Nezapomeňte stránku Publikovat a nebo Aktualizovat.

Dalším způsobem, jak vložit zajímavé funkce na web jsou widgety (miniaplikace). O widgetech si povíme v další lekci. S vkládáním externího obsahu do svého webu byste to ale neměli přehánět, protože zpomalují načtení webu

Vkládáte do svých stránek externí obsah? Myslíte si, že podobné prvky zvyšují uživatelský komfort z webu? 

Sledovat Martina Havelková:

martinahavelkova.cz

Baví mě tvořit krásné a funkční weby, na které se návštěvníci rádi vracejí, protože na nich našli to, co hledali. Díky mému kurzu WordPressu se to můžeš naučit i ty :)

Nejnovější příspěvky od

Komentáře