Založení webu na WordPressu zdarma

Dnes vám ukážu, jak si založit webovou stránku zdarma ve WordPressu s freehostingem a doménou 3. řádu. Jak jsem ale zmiňovala v předchozí lekci, budete o něco víc limitovaní než když si zakoupíte vlastní hosting a doménu.

Web bude mít hůře zapamatovatelnou adresu a omezený prostor pro web, na kterém se budou zobrazovat cizí reklamy. Také musíte stránky pravidelně aktualizovat, jinak vám budou smazány. Ukázkový web najdete na stránce kurzwordpressu.maweb.eu  

Nejprve otevřete webové stránky webhostingu zdarma Endora.

1. Výběr domény zdarma

Prvním krokem je výběr domény a ověření, zda je volná. Doporučuji vám nešetřit a koupit si doménu s českou koncovkou. Ta u Endory stojí 199 Kč za rok. K Mega hostingu ji budete mít zdarma.

Pokud chcete mít web zcela zdarma, na výběr máte ze 14 možných domén: 

.8u.cz .9e.cz .mablog.eu .clanweb.eu .maweb.eu .g6.cz .hys.cz .tode.cz .4fan.cz .cekuj.net .mzf.cz jecool.net .funsite.cz .6f.sk

Vaše adresa pak bude nazevwebu.koncovka.cz. Když si svou doménu vyberete, stačí kliknout na tlačítko ověřit a poté založit.

2. Výběr webhostingu zdarma

Nyní je na řadě vybrat hosting. Jak můžete vidět, Endora nabízí 3 varianty hostingu. Na placené hostingy je v současné době 30% sleva. Jak vám ale ukážu dále, můžete získat slevu i 50%. My v této ukázce využijeme hosting zdarma. Zvolíme tedy variantu Free a klepneme na tlačítko Pokračovat.

3. Založení účtu na Endoře

Dalším krokem je založení účtu na webhostingu. Zobrazí se stránka s fakturačními a přihlašovacími údaji, kde doplníte své přihlašovací jméno a email, odsouhlasíte podmínky, potvrdíte že nejste robot a dokončíte objednávku.

Zobrazí se stránka, která objednávku potvrdí a do půl hodiny budete mít zřízen účet, který bude třeba aktivovat.

Účet aktivujete kliknutím na odkaz v emailu. Přijde vám také vaše uživatelské jméno a odkaz na vytvoření hesla do Endory.

Po kliknutí na odkaz se vám zobrazí okno pro vytvoření hesla k účtu.

Po založení účtu se vám zobrazí okno s upozorněním, že máte 30 minut na to, získat slevu 50% na placený hosting. Pokud jej nechcete, okno můžete zavřít.

4. Instalace webu ve WordPressu zdarma

Protože je Endora zdarma, nějak si na svůj provoz vydělávat musí a proto se zobrazuje další výzva, abyste si ověřili svůj účet za 50 Kč na dva měsíce pomocí SMS. Opět tuto výzvu můžete ignorovat a nechat svůj účet neověřený.

Nyní je čas nainstalovat WordPress. Klikněte na ikonu aplikace dole vedle vaší domény. Pokud budete rychlí, zobrazí se vám upozornění, že aplikaci je možné nainstalovat až po 15 minutách od objednávky.

Z navrhovaných aplikací si vybereme WordPress, který je hned nahoře a klikneme na tlačítko nainstalovat.

Zobrazí se okno s dotazem na název databáze, které můžete nechat prázdné a kliknout na tlačítko ANO, nainstalovat.

Nyní je čas jít si uvařit kávu, protože máte dalších 10 minut, než se vám WordPress nainstaluje. Potvrďte tlačítkem OK.

Poté vám do schránky dorazí další email s přihlašovacími údaji do WordPressu. Klidněte na odkaz s adresou pro přihlášení.

 Do formuláře vyplňte přihlašovací údaje z emailu.

Gratuluji, právě jste se stali majitelem nového webu s WordPressem 🙂

Svůj nový web zobrazíte, když kliknete nahoře na symbol domečku a na tlačítko Zobrazit web (Visit site).

Dáváte přednost webu zdarma a nebo za lepší služby raději připlatíte? 

Sledovat Martina Havelková:

martinahavelkova.cz

Baví mě tvořit krásné a funkční weby, na které se návštěvníci rádi vracejí, protože na nich našli to, co hledali. Díky mému kurzu WordPressu se to můžeš naučit i ty :)

Nejnovější příspěvky od

Komentáře

Odebírej můj newsletter

Líbí se ti obsah webu? Dostávej pravidelně upozornění na nové články, novinky o WordPressu a bonusový obsah do své schránky.   Získej Checklist: Tvorba webu ve WordPressu ještě dnes!
Holler Box