Jak nainstalovat WordPress na Wedosu

Dnes si nainstalujeme WordPress na vlastní doménu a webhosting od Wedosu. Wedos je podle průzkumu nejpoužívanějším webhostingem pro weby na WordPressu v České republice. Proto věřím, že řada z vás tento konkrétní a podrobný návod na instalaci WordPressu u Wedosu ocení. 

1. Objednávka domény a webhostingu

Objednání domény

Nejprve je třeba objednat doménu a teprve potom, můžete objednat webhosting, na který WordPress nainstalujete. 

Otevřete stránky webhostingu Wedos a klikněte na záložku Domény.

Klikněte na registrovat doménu. Pokud nevíte, zda je doména volná, ověřte níže na stránce její dostupnost. 

Vyplňte název domény. Vyberte možnost "chci webhosting NoLimit", potvrďte souhlas s podmínkami a dále pokračujte v objednávce domény. 

Objednání webhostingu

Poté co objednáte doménu, můžete přejít na záložku webhosting a vybrat variantu NoLimit. 

Zadejte vaši doménu a vyberte variantu NoLimit.

V dalším kroku zaškrtněte příplatkovou službu HTTPS. K čemu je HTTPS dobré se dozvíte v článku Proč mít na webu HTTPS.

Verzi PHP můžete nechat tu již přednastavenou, stejně jako DNS.

Jako dárek si vyberte to, co se vám líbí.

Předpokládám, že budete chtít založit úplně nové stránky a proto není třeba vyplňovat žádost o přechod od konkurence.

Nakonec se zobrazí celková cena. Zaškrtněte políčko souhlasím s podmínkami a klikněte na tlačítko pokračovat v objednávce.

V dalším kroku můžete ponechat původní nastavení a odsouhlasit podmínky registrace doménových jmen. Klikněte na tlačítko pokračovat v objednávce.

Poté je nutné zaregistrovat se u Wedosu. Vyplňte svůj email, jméno a příjmení.

Přijde vám email s přihlašovacími údaji

Po přihlášení dokončete další kroky objednávky, kde vyplníte osobní údaje a informace k doméně. Po úspěšném dokončení objednávky, můžete přejít k jejímu zaplacení.

Zaplacení objednávky

Vyplňte přihlašovací údaje a přihlšte se do zákaznické administrace vpravo nahoře. Klikněte na ikonu objednávky.

Zobrazí se vám seznam všech vašich objednávek, které je potřeba zaplatit. Wedos nabízí celou řadu možností, jak můžete objednávku uhradit. Doporučuji zaplatit kartou, protože pak můžete hned pokračovat v instalaci WordPressu.

Od Wedosu by vám měla přijít celá řada emailů, nejprve s objednávkami a poté s informací o jejich úhradě. Tím nejdůležitějším emailem je ten o zřízení webhostingu, který v žádném případě nemažte! Přihlašovací údaje z tohoto emailu budete potřebovat při správě stránek. 

2. Instalace WordPressu

Nyní už konečně můžeme přejít k instalaci WordPressu. Klikněte na záložku Webhosting. Se zobrazených webhostingů vyberte ten, na který chcete WordPress nainstalovat.

Takto vypadá stránka s webhostingem. Klikněte na Instalátor aplikací v levém sloupci.

Zobrazí se vám seznam aplikací, které si můžete na web nainstalovat. Klikněte na třetí ikonu s logem WordPressu.

Poté se vám zobrazí okno s dotazem, kam chcete WordPress nainstalovat. Pokud chcete mít WordPress na hlavní doméně na ne na subdoméně nebo podstránce, vyberte doménu z nabídkynechte políčko před i za volné. Vyberte doménu v HTTP variantě, jinak vám nepůjde WordPress nainstalovat. 

V dalším kroku vyplňte název a popisek stránky. Tyto údaje můžete později změnit. Velkou pozornost věnujte přihlašovacímu jménu - z bezpečnostních důvodů by to neměl být admin ani administrátor. A také pečlivě vyplňte email, protože vám na něj přijdou přihlašovací údaje. Klikněte na tlačítko pokračovat.

Zobrazí se vám přehled objednávky instalace. Klikněte na tlačítko zahájit instalaci

Po úspěšném dokončení instalace by se měla objevit zpráva "Aplikace byla úspěšně nainstalována". 

Za pár minut vám přijde do schránky email s informací o instalaci WordPressu. Klikněte na odkaz u URL administrace. Na této stránce se budete do WordPressu vždy přihlašovat. 

3. Přihlášení do WordPressu

Vyplňte přihlašovací jméno a heslo z emailu.

Gratuluji! Nyní jste se stali majitelem nového webu na WordPressu 🙂

Svůj nový web zobrazíte, když kliknete na ikonu domečku.

Další lekci z našeho seriálu máte úspěšně za sebou. Teď už máte svůj web a na něm nainstalovaný WordPress. K tomu, aby vypadal podle vašich představ, nás ale čeká ještě dlouhá cesta. V příštím díle si ukážeme jak WordPress upravovat.

TODO:

Vyberte si doménu a webhosting a nainstalujte si na něj WordPress podle návodu. Poté se také nezapomeňte zaregistrovat do naší skupiny na Facebooku, kde spolu sdílíme své znalosti a rozšiřující informace k základnímu kurzu.

Povedlo se vám WordPress podle tohoto návodu na Wedosu naistalovat? Pochlubte se ostatním a dejte odkaz na svůj web do komentáře.

Sledovat Martina Havelková:

martinahavelkova.cz

Baví mě tvořit krásné a funkční weby, na které se návštěvníci rádi vracejí, protože na nich našli to, co hledali. Díky mému kurzu WordPressu se to můžeš naučit i ty :)

Nejnovější příspěvky od

11 Responses

 1. Jan Hanzl
  | Odpovědět

  Dobrý den! Snažím se nainstalovat wordpress přes Vámi nabízené rady do wedosu na můj webhosting, ale bohužel nemohu pokračovat dále. Wedos po mě požaduje vyplnění subdomény, ale já žádnou subdoménu nechci. Poradíte mi prosím jak pokračovat dále? Děkuji

  • Já myslím, že se na to vztahuje ta část:

   “Pokud chcete mít WordPress na hlavní doméně na ne na subdoméně nebo podstránce, vyberte doménu z nabídky a nechte políčko před i za volné.”

   Jinak si nevybavuju, kde jinde by se měla subdoména vyplňovat. Prostě tam nic nepište a vyberte jen doménu. Když to nepůjde, tak mi pošlete screenshot.

 2. Jarda
  | Odpovědět

  Moc díky, Martina, za tyto stránky, mimochodem velmi vkusně navržené. Pro mne, jako člověka, který si zkouší založit vlastní web jsou tyto informace velmi cenné!

 3. Petra
  | Odpovědět

  Dobrý den Martino,

  moc děkuji za tento podrobný návod, velmi mi pomohl. Podařilo se na první pokus, i převést doménu a nastavit DNS servery, což byl trochu pokus omyl, ale mám to:)

  Pěkný den!

 4. Andrea
  | Odpovědět

  Děkuji za návod, povedlo se. Teď se chystám i na další Vaše články týkající se blogování!

 5. Marek
  | Odpovědět

  Dobrý den.

  Mockrát děkuji za tento návod.
  Není mi jasná jen jedna věc – proč je třeba při instalaci WP vybrat doménu v HTTP variantě?
  Nebude to poté problém, když potřebuji, aby byl mj web https, vzhldem k tomu, že http je již goolem penalizováno?

  Děkuji,
  Marek

  • Děkuji za pochvalu. Musíte tam nechat HTTP, protože HTTPS si nastavíte až si nainstalujete WordPress. Bohužel to u Wedosu není tak, že jen kliknete na HTTPS a ono to funguje. Musíte si zakoupit příplatkovou službu SNI a pak aktivovat certifikát. Návod najdete v tomto článku https://kurzwp.cz/instalace-https-na-wedos/

 6. Petr
  | Odpovědět

  Dobrý den,
  mám ten samý problém jako Jan Hanzl v prvním komentáři.
  “Zvolená doména (příp. suboména) nesměruje v DNS na tento webhosting. Aby bylo možné aplikaci nainstalovat, je nutné, aby doména (příp. subdoména) byla funkční a směrovala na tento webhosting.”
  Políčko před i za doménou je přitom prázdné a DNS je nastaveno na tento webhosting..
  Nevím jak dál.

Komentáře